Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Pieniądze ze ZPORR-u dotarły do podlaskich samorządów

Ponad 200 tysięcy złotych otrzymały 3 podlaskie samorządy z europejskich programów strukturalnych. Są to pieniądze ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Dzisiaj zwrot kosztów inwestycji otrzymały samorządy Wysokiego Mazowieckiego, Moniek oraz Narewki. Zrealizowano za te pieniądze kanalizację, stacje uzdatniania wody oraz drogę gminną. Następne pieniądz otrzymają Milejczyce i Choroszcz. W województwie podlaskim realizowane są w ramach ZPORR 92 projekty na łączną kwotę przekraczającą 178 milionów złotych. Jest to jedna trzecia sumy, którą może wykorzystać Podlasie w latach 2004 - 2006. Pieniądze pójdą na drogi, wodociągi i kanalizację, ochronę zdrowia, szkolnictwo oraz renowację obszarów miejskich. Najwięcej pieniędzy wykorzysta Łomża i Suwałki. Żadnego euro natomiast nie otrzyma powiat i miasto Zambrów.

Tam zgłoszono do realizacji tylko jeden projekt, który został odrzucony przez Urząd Marszałkowski. Władze Zambrowa oprotestowały tę decyzję i odwołały się do Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Jak powiedział wojewoda podlaski, Marek Strzaliński, który podsumował dziś dotychczasową realizację Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. najlepiej jest obecnie oceniać samorządy po wykorzystywaniu pieniędzy unijnych. Władze Zambrowa zatem zamiast organizowac protesty powinny przygotowywać dobre projekty - dodał wojewoda.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę