Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Dyskretny urok elegancji

Nieznana fotografia autorstwa dr Bolesława Czyżewskiego, założyciela ŁTF. Eleganckie auto w tajemniczej oprawie nocy lśni tu niczym czarna perła, marzenie koneserów. Dominuje kompozycja ukośna łącząca cały obraz, z mocnym punktem centralnym w oświetlonej szybie auta - od lamp ulicznych, przez jasny reflektor po błysk karoserii. Autor wszystko połączył perfekcyjnie. W efekcie obraz spokojny, harmonijny - wyczuwa się szlachetne spojrzenie fotografa. Lata 70.- z których pochodzi ta fotografia, czas aparatów na taśmy światłoczułe - to wymuszone oszczędne działanie w granicach jednej rolki, co bardziej sprzyjało tworzeniu dzieł przemyślanych. Dziś XXI wiek to raczej uleganie bylejakości epoki cyfrowej. Niełatwo teraz pokonać opór materii, w dodatku czując się „ubogim artystycznie” mimo posiadania kosztownej pstrykawki. Trochę wysiłku wymaga szukanie nieśpiesznych obrazów, wyczucia umiaru i proporcji - choćby z nutą dobrego smaku.

Bolesław Deptuła
pt, 15 czerwca 2012 10:53
Data ostatniej edycji: so, 16 czerwca 2012 08:45:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę