Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Profesor Zawiślak powrócił…

Główne zdjęcie
Prof. Andrzej Zawiślak

Prof. Andrzej Zawiślak nadal jest przewodniczącym Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie Łomży. Poinformował o tym prezydent Mieczysław Czerniawski przyznając, że ponad tydzień temu odbyli wspólną rozmowę na temat funkcjonowania Społecznej Rady Konsultacyjnej. - Pan Profesor przedstawił mi swój punkt widzenia na temat Społecznej Rady Konsultacyjnej. Ustaliliśmy, że styl naszych kontaktów, który był bardzo częsty, musi obrać inny wymiar – mówił Czerniawski.

Profesor Andrzej Zawiślak pod koniec maja mówił nam, że złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie Łomży. Profesor decyzję o rezygnacji motywuje względami osobistymi, choć kilkanaście dni wcześniej mówił nam jednak, że Rada nie doradza prezydentowi, bo ten jej nie pyta.
- Rada konsultacyjna - z definicji słowa konsultant – powinna, gdy ją o coś pytają, podpowiadać. Najpierw jednak trzeba nas zapytać. Przyjęliśmy zasadę, że jeśli prezydent ma wątpliwości, zgłasza się do nas albo do poszczególnych członków rady. Kiedy pojawią się kontrowersje, to zbierzemy się i przedstawimy stanowisko – mówił profesor Zawiślak. – (…)Rola rady konsultacyjnej jest praktycznie żadna, dotąd nie było dyskusji na tematy ważne – mówi wskazując jednocześnie, że rada powinna zająć się „poważnymi wątpliwością społecznymi”, którymi stały się ostatnio, m.in., prywatyzacja Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, zamknięcie ruchu na Starym Rynku w wyniku remontu pierzei zachodniej i południowej oraz kontakty międzynarodowe władz Łomży.
Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami w obecności profesora Zawiślaka prezydent Czerniawski odnosząc się do naszego artykułu poinformował, że z profesorem odbyli wspólną rozmowę na temat funkcjonowania Społecznej Rady Konsultacyjnej. 
- Pan Profesor przedstawił mi swój punkt widzenia na temat Społecznej Rady Konsultacyjnej. Ustaliliśmy, że styl naszych kontaktów, który był bardzo częsty, musi obrać inny wymiar – mówił Czerniawski informując jednocześnie, że rada konsultacyjna nie jest organem, który będzie plenarnie obradował. - Jeżeli my się spotkamy w pełnym składzie raz do roku, to będzie sukces – podkreślał Prezydent. - Mój kontakt z poszczególnymi członkami rady konsultacyjnej odbywa się na bieżąco. My kierujemy do poszczególnych członków rady pewne programy z zapytaniem i prośbą o ocenę. Jeżeli jest sprawa, która dotyczy np. architektury, to ja nie wysyłam wtedy pytania do wszystkich, tylko do fachowców merytorycznie zajmujących się daną kwestią, czyli architektów. Podobnie jest z innymi tematami - mówił prezydent Mieczysław Czerniawski zaznaczając, że Przewodniczącym Społecznej Rady Konsultacyjnej dalej jest prof. Andrzej Zawiślak.

zobacz: Profesor Zawiślak zrezygnował z doradzania prezydentowi Czerniawskiemu

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę