Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Wędkarze protestują

Kilkudziesięciu wędkarzy m.in. z Łomży, Kolna, Jedwabnego i Nowogrodu przyszło dziś przed siedzibę starostwa powiatowego w Łomży, by protestować przeciwko zamiarowi przekazania Pisy i Narwi prywatnemu gospodarstwu rolno-rybackiemu. Ich zdaniem doprowadzi to do szybkiego wytrzebienia ryb z rzek, dorzeczy i dopływów. W okręgu łomżyńskim funkcjonuje ponad 4 tys. wędkarzy.

Prowadzą systematyczną gospodarkę zarybieniową. Co roku z wylęgarni do rzek trafia kilkaset kilogramów narybku. Po wielu latach m.in. w Narwi pojawiły się pstrągi. Wpuszczane są także raki. Łomżyński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego ubiega się o możliwość dalszego gospodarowania na dotychczasowych akwenach, wraz z prywatnym gospodarstwem rybacko - rolnym z Łomży. Jego przedstawiciel zaprzecza podejrzeniom o rabunkową gospodarkę i zapewnia, że gospodarstwo ma już plany budowy wylęgarni ryb i plany racjonalnej gospodarki na przejętych wodach. Do protestujących wędkarzy wyszli: przewodniczący rady powiatu Henryk Kłosiński oraz wicestarosta Zbigniew Sokołowski, który poinformował, że na dzisiejszej sesji radni powiatu jednogłośnie wyrazili opinię, że najlepszym gospodarzem na łomżyńskich wodach, tak jak dotychczas będzie Polski Związek Wędkarski. Starostwo jest przeciwne organizowaniu przetargu na dzierżawienie wód. Kierownictwo powiatu w najbliższym czasie zamierza podjąć jeszcze inne kroki w tej sprawie. Wędkarze zapowiadają kolejne protesty.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę