Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Stypendialni wybrańcy

Tylko 48 uczniów i 17 studentów z terenu powiatu łomżyńskiego będzie otrzymywało stypendia z Europejskiego Funduszu Społecznego. To zaledwie kropla w morzu potrzeb. Kryterium dochodowośc,i nie więcej niż 300 złotych netto w przeliczeniu na osobę, spełniło i wnioski złożyło na terenie powiatu niemal pół tysiąca studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Urząd Marszałkowski w Białymstoku na wypłatę stypendiów w roku szkolnym 2004/05 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczył dla powiatu łomżyńskiego 172 tys. 200 zł. To niemal 10 razy za mało w stosunku do potrzeb. Specjalna Komisja Kwalifikacyjna powołana przez starostę wybrała więc tych którzy będą je otrzymywać. To 48 uczniów dwóch szkół powiatu: Zespołu Szkół w Miarianowie (32 uczniów) i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem (16 uczniów). Pieniądze co miesiąc otrzymywać będzie także 17 studentów.
Uczniowie będą otrzymywali refundację kosztów związanych z pobieraniem nauki w wysokości średnio 250 zł miesięcznie, studenci zaś przelew na konto w wysokości średnio 341 zł miesięcznie.

Dodajmy, że wnioski o stypendia studenckie na terenie powiatu łomżyńskiego złożyło około 300 osób. O unijne pieniądze ubiegało się także 160 uczniów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę