Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Co najmniej 46,5 tys. zł z puszek i 4 tys. z licytacji na WOŚP w Łomży

„Światełkiem do nieba” i pokazem sztucznych ogni zakończył się łomżyński finał XIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Starym Rynku przy wielkiej orkiestrowej scenie pokaz oglądało grubo ponad tysiąc osób. Przez całą niedzielę – od świtu do nocy – pieniądze do specjalnych uskrzydlonych puszek zbierało setki wolontariuszy. Do godziny 20.00 wysypano z nich i podliczono 46,5 tys. zł Dalsze 4 tys. zł przyniosła licytacja podarowanych przez łomżan przedmiotów.

Od samego rana na ulice miasta wyszło trzy setki wolontariuszy, którzy wyposażeni w specjalne puszki ze skrzydłami zbierali pieniądze na nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Wolontariusze byli praktycznie wszędzie. Po całym mieście jeździł też specjalny „wesoły autobus”, a od południa na antenie radia Bab licytowano przeróżne rzeczy oddane na WOŚP przez mieszkańców Łomży i okolic. Były tu np.: oryginalna skórzana piłka do koszykówki z podpisami zawodników drużyny Chicago Bulls - wylicytowana ostatecznie za 700 zł, motor WFM wylicytowany za 1100 zł, miniaturka policjanta (za 250 zł), koszulka czołowego napastnika ŁKS-u Rafała Boguskiego (za 150 zł) czy wreszcie hełm strażacki podarowany przez strażaków z OSP w Konarzycach za którego wylicytowano kwotę 100 zł.
Oczywiście głównym przedmiotem licytowanym w tym roku w Łomży był Złoty Medal WOŚP. Niestety w tym roku licytacja Medalu się nie powiodła. Do godziny 20.00 nikt nie zadeklarował gotowości zapłacenia za niego 5 tys. zł, a taka była jego cena wywoławcza

Po raz pierwszy fragmenty łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazywała na żywo telewizja. Od południa do wieczornego pokazu sztucznych ogni wejść na antenę ogólnopolską programu drugiego TVP było kilka. Za każdym następnym wejściem na Starym Rynku, gdzie umiejscowiono łomżyński sztab orkiestry, widać było coraz więcej mieszkańców. A wieczorem, gdy na scenie występowała gwiazda tego wieczoru Mandarayna na Starym Rynku były już prawdziwe tłumy.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę