Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 72

Dobre anioły będą z nami

W niedzielę 9. stycznia ruszy 13-sty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radosne rytmy Orkiestry będą rozbrzmiewać w całej Polsce i za granicą, m.in. w wielu państwach europejskich, USA, Arabii Saudyjskiej, Egipcie i we wszystkich bazach wojskowych w Iraku. Wielka scena stanie także w Łomży na Starym Rynku. Ale oprócz tego stanie też wielki wóz transmisyjny TVP. Po raz pierwszy cała Polska zobaczy jak bawi się Łomża.


Od samego rana 300 wolontariuszy z uskrzydlonymi puszkami wyjdzie na ulice naszego miasta. „Skarbonka nie jest sejfem i jeśli pęknie, pęknie ludzka solidarność”, podkreślał Jurek Owsiak. W tym roku pieniądze zbierane są na nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Przez cały dzień będzie można licytować orkiestrowe kubki, koszulki i przeróżne rzeczy oddane przez mieszkańców Łomży i okolic. Oczywiście głównym przedmiotem zainteresowania będzie Złoty Medal. Od godz. 15.00 będziemy mogli bawić się na Starym Rynku przy łomżyńskich kapelach. Ale prawdziwe karnawałowe tańce będą na koncercie Mandaryny.
WOŚP dotychczas zebrała 53.616.501 USD, a wydała na sprzęt medyczny 55.100.497 USD. Do Łomży w tym czasie trafił sprzęt z WOŚP wart dokładnie 661 tys. 1 zł i 1 gr.

Ile pieniędzy wpłynie na konto Fundacji w tym roku? Przekonamy się już niebawem. Jurek Owsiak jest dobrej myśli i na pewno nie wierzy w zabobony – „13-stka będzie szczęśliwa”, powiedział. Najlepszą prognozą na powodzenie są tysiące ciepłych i gotowych do pomocy serc. No i oczywiście Dobre Anioły, które nie opuszczają żadnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Anna Pawłowska
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę