Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miliony na rozwój rolnictwa

Podlaski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zrealizowała wypłaty 413 z 450 umów zawartych z rolnikami w ramach SAPARD. Był to główny program wsparcia rozwoju rolnictwa realizowany z fundusz Unii Europejskiej przed przystąpieniem do niej Polski. W ramach SAPARDu rolnicy mogli starać się m.in.: o dofinansowanie zakupu ciągników. W sumie wartość wszystkich sapardowskich umów z rolnikami to 23 mln zł. Ogromna większość z rolników już pieniądze dostała, a kolejne umowy będą sukcesywnie realizowane w następnych miesiącach.


Jak się okazuje zainteresowanie rolników pozyskaniem środków unijnych na rozwój gospodarstw stale jest bardzo duże. Obecnie w biurach ARiMR-u w województwie podlaskim na rozpatrzenie czeka 396 wniosków od rolników, którzy chcą inwestować w gospodarstwa dzięki środkom strukturalnym z Sektorowego Programu Operacyjnego. Wnioski te opiewają na łączną kwotę 334 mln zł.
Kolejnych 424 rolników złożyło wnioski o pieniądze dla tzw. młodych rolników. Łączna ich wartość to ponad 21 mln zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę