Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Okręgowe większe

Z nowym rokiem powiększyły się obszary działania Prokuratury Okręgowej i Sądu Okręgowego w Łomży. Po czterech latach “do macierzy” powrócił prokuratorski i sądowy rejon grajewski. Od lipca 2001 roku tamtejsza Prokuratura Rejonowa jak i Sąd Rejonowy podlegały pod Suwałki, teraz znowu podlegają pod Łomżę.

Jak podkreśla Janusz Wyszyński – rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży – zabiegi o powrót grajewskiego sądu w obszar działania Sądu Okręgowego w Łomży prowadzili zarówno prezes łomżyńskiego sądu jak też ”były one podejmowane oddolnie przez społeczność Grajewa”. Przenosiny w przypadku sądu oznaczają bowiem, że apelacje od wyroku wydanych przez grajewski Sąd Rejonowy będą rozpatrywane w Łomży, a nie jak to było przez ostatnie cztery lata w Suwałkach.
Zarówno Sąd Rejonowy w Grajewie jak i tamtejsza prokuratura obejmują swoim działaniem miasto Grajewo oraz gminy Goniądz, Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Trzcianne i Wąsosz.

Dodajmy, że po kilku latach – przynajmniej w wymiarze sprawiedliwości – powróciło “województwo łomżyńskie”. Obszar działania łomżyńskich Prokuratury Okręgowej i Sądu Okręgowego obejmuje bowiem ziemie zlikwidowanego w 1999 roku województwa łomżyńskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę