Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Noworoczna kwesta

1000 osób z 19 gimnazjów Ziemi Łomżyńskiej bierze udział od rana w szóstej już edycji kwesty "Noworoczny dar serca - nie przechodź obojętnie". Pieniądze na leczenie chorych dzieci zbierane są na terenie całego byłego województwa łomżyńskiego, a akcji patronuje biskup Stanisław Stefanek. Dziewczęta i chłopcy, wyposażeni w identyfikatory i kwestarskie puszki pracują pod opieką dorosłych. Spotkać ich można na ulicach miast i gmin, najczęściej przed kościołami. Zbiórka potrwa do 18-tej.

Akcja zapoczątkowana sześć lat wstecz przez uczniów gimnazjum nr 8 w Łomży rozrosła się z małej lokalnej kwesty do ważnego regionalnego wydarzenia. Jak mówi dyrektor szkoły Halina Dąbrowska, co roku organizatorzy zapraszają coraz większą liczbę placówek - w tym roku szeregi kwestarzy zasilili uczniowie ze szkoły w Jedwabnem i Nowogrodzie. Sztab akcji mieści się gimnazjum nr 8 w Łomży i tu spływają w ciągu całego dnia puszki z zebranymi złotówkami, a wieczorem rozpocznie się wielkie liczenie. W ciągu sześciu lat zebrano ponad sto tysięcy złotych na leczenie najbiedniejszych, najbardziej potrzebujących dzieci. Także w tym roku, 6 stycznia specjalna komisja rozdzieli pieniądze najbardziej potrzebującym uczniom i ich rodzinom.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę