Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Dwa i pół miliona odsłon w 2004 roku

Główne zdjęcie
Użytkownicy w 2004r.

Niemal 2,5 mln razy odsłaniane były strony Regionalnego Portalu 4lomza.pl w 2004 roku. W porównaniu z 2003 rokiem liczba odsłon wzrosła o niemal 150%. Porównywalny był także wzrost liczby odwiedzin i użytkowników. W całym 2004 roku z www.4lomza.pl połączyło się niemal 233 tysiące różnych komputerów.

Jak trafiają użytkownicy na www.4lomza.pl
Jak trafiają użytkownicy na www.4lomza.pl
Od trzech lat ruch na portalu mierzony jest przez niezależną firmę badawczą Gemius SA. Początkowo była to bezpłatna wersja statystyk gemiusTraffic, ale w połowie 2004 roku zmuszeni zostaliśmy do przejści na badania płatne. Obowiązki pomiaru ruchu przejęła firma stat.pl i jej logo zastąpiło logo Gemius w stopce www.4lomza.pl Zarówno technologia jak i fakt, że całość ruchu mierzona jest przez niezależną firmę badawczą gwarantuje, że dane są pewne i zgodne z przyjętym w Polsce standardem badań oglądalności witryn internetowych.

Z analizy pomiaru ruchu wynika, że stale nasz serwis zyskuje na popularności. O ile w styczniu 2004 roku z www.4lomza.pl połączyło się ponad 14 tysięcy użytkowników to w grudniu 2004 roku było ich już 26,5 tysiąca. Podobnie wzrastają także liczy wizyt - z niemal 39 tys. w styczniu do niemal 65 tys. w grudniu 2004 roku, i odsłon z niespełna 150 tys. w lutym na 300 tysięcy w grudniu. Dodać wypada, że średni czas jednej wizyty na www.4lomza.pl wynosi 5 minut.

Niemal 70% wejść na strony serwisu to tzw. wejścia bezpośrednie, czyli po wpisaniu przez internautę adresu www.4lomza.pl bezpośrednio w przeglądarkę. Około22% ruchu generowane jest z wyszukiwarek internetowych (najpopularniejsza Google, NetSprint, Infoseek, MSN), a dalsze 8% przez zwykłe witryny, które umieściły link do www.4lomza.pl

Około 4% wszystkich internautów odwiedzających nasz serwis pochodzi z zagranicy. Najczęściej pochodzą oni z Ameryki – 52% (tylko w grudniu 2004 roku było to ponad pół tysiąca internautów), Europy (bez Polski) – 43% i Australii i Oceanii – niemal 2%.

Niemniej najczęściej użytkownicy odwiedzający www.4lomza.pl pochodzą z Łomży i najbliższej okolicy. Ze statystyk wynika, że mieszka tu co drugi z użytkowników serwisu.

Najpopularniejsze w grudniu 2004 roku były: strona główna, forum, informacje, ogłoszenia, biznes, Gazeta Bezcenna.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę