Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.onet.pl

Poseł Fedorowicz (LPR) głosował za nieobecnego kolegę

Do 5 lat więzienia grozi oskarżonemu o poświadczenie nieprawdy posłowi Ligi Polskich Rodzin Andrzejowi Fedorowiczowi, który na posiedzeniu sejmowej komisji głosował za nieobecnego kolegę z klubu. W piątek Prokuratura Okręgowa wysłała akt oskarżenia przeciw Fedorowiczowi do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście - poinformował rzecznik prokuratury Maciej Kujawski.

18 lutego 2004 r., w trakcie posiedzenia Komisji Finansów Publicznych dziennikarz radiowej "Trójki" poinformował komisję, iż w czasie głosowania jednej z poprawek do projektu ustawy o podatku od towarów i usług, za nieobecnego posła Dariusza Grabowskiego (LPR) głos oddał jego kolega klubowy Fedorowicz.

Komisja ta korzysta z elektronicznego systemu do głosowania, w którym posłowie używają kart magnetycznych, takich jak na posiedzeniu. Grabowski uczestniczył w tym posiedzeniu, ale w pewnym momencie wyszedł na posiedzenie innej komisji, swoją kartę zostawił jednak w czytniku. Zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie skierował do prokuratury jeszcze w lutym marszałek Sejmu.

Fedorowicz - 54-letni poseł z Podlaskiego - utrzymuje, że to nieprawda, iż głosował za innego posła. W październiku 2004 r. zrzekł się immunitetu poselskiego, aby - jak mówił "wyjaśnić tę sprawę". Jednocześnie skierował pytanie do sejmowej komisji służb specjalnych, czy dziennikarz który ujawnił sprawę, "nie jest współpracownikiem służb specjalnych".

Głosowanie za nieobecnego posła jest przez prokuraturę kwalifikowane jako poświadczenie nieprawdy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę