Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 10 sierpnia 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Strażacy ostrzegają: w sezonie wiosennym łatwo o pożary traw

Ponad 20 strażaków walczyło z pożarem lasu w Czerwonym Borze - sytuacja jest już opanowana. Dwa hektary ściółki leśnej płoną przy dawnej stacji PKP. Zgłoszenia dotyczące kilkunastu pożarów traw otrzymali także strażacy z powiatu łomżyńskiego. To efekt pierwszego ciepłego dnia i bezmyślności ludzi, którzy w ten sposób sprzątają po zimie - zaznacza mł. kpt. Sylwester Kozikowski z Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

"Tylko dzisiaj wyjeżdżaliśmy do tego typu zdarzeń trzynaście razy" - dodaje. Trawy paliły się na terenie miasta i powiatu. Do jednego z nich doszło na terenie starych fortów wojskowych w Piątnicy, niedaleko strzelnicy sportowej. Tam nie wystarczyło gaszenie tłumicą, czyli specjalnym przyrządem do tłumienia niewielkiego ognia. Ze względu na rozmiar pożaru trzeba było zaangażować większą liczbę strażaków i gasić wodą.

Takie wypalanie jest bardzo niebezpieczne. Nigdy nie wiadomo, kiedy wiatr się odwróci i w chwilę można stracić wszystko na co się pracowało całe życie - zaznacza Mariusz Siwik z OSP Piątnica.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę