Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Zambrowskie pielęgniarki zagroziły, że 1 stycznia mogą nie przyjść do pracy

Ponad dwie godziny burzliwej debaty zajęła dziś zambrowskim radnym pierwsza część nadzwyczajnej sesji, poświęconej podwyżkom płac pielęgniarek z miejscowego szpitala. Część radnych i same zainteresowane, których przyszło na sesję około 50, nie kryły oburzenia z faktu, że to tylko im przyszło dźwigać problemy finansowe placówki przekształconej dwa lata temu w spółkę miejską. To właśnie wówczas zgodziły się na obniżenie swoich płac o 200 złotych miesięcznie. W ten sposób miały zagwarantować sobie miejsca pracy, i uratować placówkę przed likwidacją. Obniżka płac miała obowiązywać rok. Tymczasem po dwóch latach wiele doświadczonych pielęgniarek zarabia około 600 złotych miesięcznie. Nie mogą zgodzić się z tym, że lekarze dostają nawet po 9 tys. złotych, a burmistrz ufundował dyrektorowi nagrodę w wysokości 18 tys. złotych.

Po dwóch godzinach dzisiejszej debaty, rozpoczęły się rozmowy kierownictwa szpitala z burmistrzem na temat ewentualnych mozliwości podwyższenia pielęgniarskich zarobków. Tuż przed 16.00 burmistrz i kierownictwo szpitala zaproponowało pielęgniarkom pobory na poziomie 840 złotych miesięcznie. One nie przyjęły tej propozycji, i opuściły salę obrad.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę