Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Światła Warszawy

Panoramy wcale nie muszą być nadmiernie wydłużonym paskiem fotografii: niestety - tak przeładowane, pełne nieczytelnych punktów, zniechęcają zwykle widza i w ten sposób niechcący można „osiągnąć” efekt odwrotny od zamierzonego. Pomaga czasem szukanie równowagi w plamach barwnych, zestawach chmur itd. Ciekawsze jednak jest znalezienie w pejzażu zwartego fragmentu, jak w tym obrazie dr Czyżewskiego. Co zaintrygowało Autora? To udziela się odbiorcy -  przemyślany wybór: bo to pokazuje emocje. Tutaj - w pierwszym spojrzeniu, najpierw cieszy oko graficzne odrealnienie z wygubieniem zbędnych szczegółów, a taką możliwość dało Autorowi użycie specjalnego materiału Agfa Contour. Jednak po przymrużeniu oczu pojawia się drugi, zupełnie inny obraz z tajemniczym, w domyśle - pełnym szczegółów mrocznym środkiem kompozycji, który wzmacnia efekt kaskady świateł po bokach. Ma się wrażenie  - pod powiekami - że drgają odbiciem na falach Wisły. ( Może ktoś posiada lepszej jakości odbitkę tej pracy - przydałaby się do planowanego albumu.)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę