Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Kolejki w internecie

Nawet ponad dwa i pół roku muszą czekać na wizytę u dentysty niektórzy mieszkańcy podlaskiego. Tutejszy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował w internecie listy kolejkowe do szpitali, gabinetów specjalistycznych, lekarzy i dentystów. Obowiązek sporządzania takich list pacjentów wprowadziła nowa ustawa zdrowotna. Wszyscy świadczeniodawcy co miesiąc muszą wysyłać do Narodowego Funduszu Zdrowia kolejkowe raporty – a ten opublikował je na swojej stronie internetowej. Z danych za grudzień wynika, że w kolejkach np. u dentysty stoi kilka tysięcy osób. Rekordowa kolejki mają nawet ponad tysiąc nazwisk, a w przypadku jednego gabinetu stomatologicznego w Supraślu na przyjęcie trzeba poczekać ponad 1200 dni – czyli niemal trzy lata.

Na tym tle 469 pacjentów oczekujących na przyjęcie u dentysty w Piątnicy, ze średnim czasem oczekiwania na wizytę 550 dni może mówić o szczęściu. Niemniej z danych NFZ wynika, że nie wszędzie są kolejki. Obok gabinetów z kilkuset nazwiskami oczekujących są i takie gdzie dentyści przyjmują na bieżąco.
W Łomży najdłużej – 34 dni – na wizytę w poradni stomoatologicznej trzeba czekać w Samodzielnym Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "HIPOKRATES " przy Szosie Zambrowskiej 20. Na wizytę oczekuje tu ponad 160 osób – to też rekord.
Kolejkowe listy do dentystów, szpitali i gabinetów specjalistycznych można prześledzić na internetowej stronie białostockiego oddziału NFZ – www.nfz-bialystok.pl
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę