Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Herodowe prawa i Herodowa zbrodnia

„Gdyby Święty Józef zawitał dzisiaj z „Dziecięciem i Jego Matką” do naszych domów zastałby bardzo zróżnicowaną atmosferę – doznałby bardzo różnego przyjęcia. Jest wiele domów, w których zjednoczona rodzina przyjęłaby Gości z radością; (...) Niestety znalazłyby się także domy, w których nie ma miejsca dla Dzieciątka. Serca zamknięte na dar życia, a przecież Polska wymiera! Nasze rodziny nie mają odwagi podjąć powołania rodzicielskiego.” - To fragment listu pasterskiego biskupa łomżyńskiego na Dzień Świętej Rodziny – listu, który w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia został odczytany we wszystkich parafiach diecezji łomżyńskiej.

Ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek, który jest także przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, ostro przeciwstawił się pomysłom nowelizacji ustawy o ochronie życia poczętego. Takie działania nazwał „Herodową zbrodnią”, a zezwalające na to ustawy „herodowymi prawami”.
„Największe zatroskanie i ból dogłębny sprawiają te domy, są wśród nich również wygodne rezydencje, w których wiadomość o poczęciu dziecka wywołuje przerażenie i decyzję zabójstwa. Herodowa zbrodnia dokonuje się w mocy władzy parlamentarnej i przy użyciu sztuki lekarskiej. Grzech przeciw życiu, grzech przeciw władzy, grzech przeciw powołaniu lekarskiemu.
Mimo wielokrotnych wysiłków ludzi dobrej woli z wszystkich środowisk: naukowych, społecznych, politycznych, mimo niezwykle mocnego i jednoznacznego głosu Kościoła, w naszych czasach szczególnie przez nauczanie Jana Pawła II, część polskich parlamentarzystów z niezrozumiałym uporem, porzuciwszy troskę o dobro wspólne, a nawet z pominięciem fundamentalnych zasad logiki usiłuje narzucić „prawa Herodowe” naszemu społeczeństwu. Szczególnie groźne jest wchodzenie na teren szkół przez zakłamane programy edukacyjne i próbę odbierania rodzicom i nauczycielom ich nienaruszalnego prawa do formowania sumień młodzieży.”

List pasterski biskupa łomżyńskiego na Dzień Świętej Rodziny w Roku Eucharystii - 26 grudnia 2004

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę