Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szopka u kapucynów

Po pasterce w kościele Ojców kapucynów otwarto tamtejszą bożonarodzeniową szopkę. To najstarsza w regionie ruchoma szopka. Wybudował ją w kilka lat po II Wojnie Światowej Bronisław Świerszcz jako wotum wdzięczności za ocalenie. W ubiegłym roku szopka kapucynów przeszła gruntowną renowację. Jak podkreśkla ojciec Waldemar Grubka – gwardian klasztoru - uporządkowano ją tematycznie począwszy od Betlejem, przez krajobraz Asyżu na podstawie fresków fresków Giotta, Watykan i Kurpiowszczyznę i miasto Łomżę.

Wygląd zewnętrzny szopki nabrał nowych kolorów, bardziej uporządkowanych. Zajęto się też ruchomymi figurami znajdującymi się w szopce, odnowiono stare porządkując je chronologicznie i dodając nowe związane z historią rejonu łomżyńskiego. Do szopki "powrócił" biskup łomżyński jadąc "na jednym wózku" z przełożonym klasztoru.
Projektu nowej szopki i wykonania podjął się Przemysław Karwowski wraz z pracownikami Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Odnowiona szopka cieszy oko licznie przybywających mieszkańców Łomży i okolic. Przygotowany specjalny komentarz głosowy prowadzi oglądających szopkę przez historię, opowiadając o prezentowanych postaciach.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę