Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Labrador dla Kuby pod choinkę

- Do czteroletniego Kuby z okolic Śniadowa, u którego zdiagnozowano autyzm, właśnie trafił czteromiesięczny labrador – informuje Magdalena Budziszewska z łomżyńskiej „Wety”. - Przekazaliśmy drugiego labradora do dogoterapii z funduszy, jakie uczniowie i nauczyciele zebrali podczas festynu „Pupile Wety 2011”.

Kontakt i zabawy z psem umożliwią chłopcu wszechstronniejszy rozwój emocjonalny. Przekazanie ulubieńca było zwieńczeniem siódmej akcji ph. „Pupile Wety”, w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.
- Jednego psiaka otrzymała wcześniej rodzina z okolic Jedwabnego – dodaje dyrektor „Wety” Albina Galik-Chojak. - Półroczny labrador Megi z powodzeniem pomaga w terapii dwóch małych braci, ponieważ jest dobrze ułożony, przyjazny i cierpliwy. Podobne zalety ma także drugi psiak dla Kuby. W sam raz przyjaciel malca na święta, pod choinkę.
- Festyn organizujemy od 2005 r. w dniu św. Franciszka, patrona zwierząt – wyjaśnia Magdalena Budziszewska. - 4. października nasza szkoła organizuje imprezę o zasięgu regionalnym. Jest to jednocześnie Święto Szkoły. Corocznie odbywa się pod innym hasłem: „Weta ratuje konia”, „Pupile Wety” czy „Uśmiech pupila”. W trakcie imprezy przeprowadzamy zbiórkę funduszy na różne cele, np. zakup psa do dogoterapii, wykup konia z rzeźni, który służy dzieciom do hipoterapii, zakup karmy dla psów w schronisku. To święto jest wizytówką pracy wychowawczej szkoły w środowisku lokalnym.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę