Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Rozważymy”, ale...

Zespół pracujący nad nową strukturą prokuratur w Polsce ma „rozważyć” argumenty jakie w obronie dziewięciu małych prokuratur podnosili radni sejmiku województwa podlaskiego. To jak na razie jedyny efekt październikowego wystąpienia radnych wojewódzkich do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Zagrożone likwidacją są m.in. prokuratury w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie.

Radny Marek Olbryś, mówi, że spodziewał się nie takiej odpowiedzi z Prokuratury Generalnej. 
- Miałem nadzieję, my wszyscy mieliśmy nadzieje, że to nasze stanowisko będzie w stanie cokolwiek zmienić. Okazuje się, że głos społeczeństwa, który wyrażało nasze stanowisko chyba w Prokuraturze Generalnej się nie liczy – dodaje Olbryś, podkreślając, że w przesłanej odpowiedzi powtórzone jest, że analizy zasadności funkcjonowania dotyczą prokuratur zatrudniających do 5 prokuratorów nie dotyczą podnoszonych przez radnyh kwestii społecznych.
„Przedmiotem szczegółowej analizy, w odniesieniu do tych jednostek organizacyjnych prokuratury, jest m.in. ocena obecnych warunków ich funkcjonowania i związanych z tym kosztów, możliwości przejęcia spraw oraz kadry orzeczniczej, urzędników i innych pracowników prokuratury przez najbliższe prokuratury rejonowe,a także zapewnienie w przyszłości takim jednostkom prawidłowej realizacji ustawowych zadań” - czytamy w odpowiedzi dla radnych sejmiku.  Z dokumentu nie wynika kiedy zespół ów miałby zakończyć prace, ale jest zapowiedź, że to on wyda „rekomendację”   dla Prokuratora Generalnego, który na tej podstawie  zdecyduje czy podjąć działania zmierzające „do zniesienia danej jednostki lub dalszego jej funkcjonowania”.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę