Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Betlejemskie światełko zapłonęło na Starym Rynku

Konny patrol harcerski przywiózł wieczorem do Łomży Betlejemskie Światełko Pokoju. Na Starym Rynku na ogień z groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem czekało kilkadziesiąt osób przede wszystkim harcerzy, ale byli tu także m.in.: biskup łomżyński ks. Stanisław Stefanek i prezydenta miasta Jerzy Brzeziński.

Od przywiezionego przez harcerzy Światełka biskup odpalił ustawione na Starym Rynku ognisko. W blasku ognia życzenia świąteczne harcerzom i wszystkim obecnym złożyli biskup i prezydent.
W czwartek łomżyńscy harcerze Betlejemskie Światełko Pokoju zaniosą do zakładów pracy i instytucji w całym mieście.

Tegorocznym przesłaniem akcji jest hasło - "Betlejemskie Światełko Pokoju światłością świata, Europy, Polski".

Akcję zorganizowały po raz pierwszy austriackie radio i telewizja w 1986 roku, jako charytatywne działanie na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Rok później światełko pokoju skauci rozwozili po całej Austrii, obecnie symbol powszechnego pokoju i wzajemnego porozumienia wszystkich ludzi biegnie przed świętami Bożego Narodzenia do narodów świata.
Do Polski po raz pierwszy Światełko dotarło w 1991 rkku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę