Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bogucki wykluczony z PiS

Jeszcze w poniedziałkowe popołudnie (14.11) zapewniał, że jest w Prawie i Sprawiedliwości. Wieczorem okazało się, że został wykluczony z PiS. Mowa o podlaskim pośle Jacku Boguckim z Wysokiego Mazowieckiego. Bogucki znalazł się w grupie tzw. "ziobrystów" i wspólnie z innymi szesnastoma parlamentarzystami założy tydzień temu nowy klub Solidarna Polska. We wtorek (15.11) Komitet Polityczny PiS zdecydował o wykluczeniu z partii członków klubu Solidarna Polska - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Ale uchwała nie ma klauzuli natychmiastowej wykonalności, wejdzie w życie dopiero w piątek.

Członkowie Solidarnej Polski mają jeszcze czas na powrót do klubu Prawo i Sprawiedliwość. Warunek to złożenie do piątku odpowiedniego pisma u marszałka Sejmu o powrocie do klubu PiS.

Niestety nie udało się nam na razie skontaktować z posłem Boguckim i zapytać, czy zrezygnuje z Solidarnej Polski i powróci do klubu PiS.

"Nie można być w partii Prawo i Sprawiedliwość i zakładać innego klubu niż PiS - mówił w programie "Gry polityczne" inny parlamentarzysta tego ugrupowania - senator Bohdan Paszkowski.

"Chciałbym pozostać członkiem PiS. Ta decyzja, o utworzeniu nowego klubu, była gestem poparcia dla wykluczonych eurodeputowanych. Warunek rozwiązania klubu to powrót do partii eurodeputowanych: Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego.Wszystko zależy od władz partii" - mówił w "Grach" Jacek Bogucki.

Jacek Bogucki wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości w 2002 roku. Z ramienia tej partii zasiadał w sejmie V i VI kadencji. W wyborach 9 października uzyskał prawie 11 tysięcy głosów poparcia i otrzymał mandat w sejmie VII kadencji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę