Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Do okulisty do Łomży

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jako jedyny znalazł się na liście najlepszych szpitalnych oddziałów tygodnika Wprost. Raport „Gdzie się leczyć” pokazuje gdzie najlepiej są wykonywane najczęstsze zabiegi planowe. Według wyników rankingu łomżyńska okulistyka ogólnie znalazła się na 16 miejscu w kraju wyprzedzając m.in.: Klinikę Okulistyki Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Białymstoku. W Łomży Wprost szczególnie poleca usunięcie zmiany na powiece oka, w tym większość drobnych zabiegów ambulatoryjnych – w tej podkategorii tutejszy szpital zajął drugie miejsce.

Do oceny szpitali i ich usług Wprost posłużył się metodologią opracowaną przez głównych specjalistów w poszczególnych dziedzinach medycyny. Kwestionariusze zostały wysłane do wszystkich lecznic w dziewięciu specjalnościach – w tym do 170 okulistycznych. Do oceny wybrano zabiegi i schorzenia, których leczenie najlepiej świadczy o profesjonalizmie zespołu medycznego. Stworzono też tzw. ankietę ogólną, której odpowiedzi miały świadczyć o stopniu zagrożenia zakażeniami szpitalnymi i komforcie pacjenta podczas wykonywania zabiegu.
Po zsumowaniu punktów Wprost uzyskał listę najlepszych klinik i oddziałów szpitalnych, która pokazuje, gdzie najlepiej są wykonywane najczęstsze zabiegi planowe (na które czekają chorzy nie wymagający natychmiastowej pomocy).
Oddział Okulistyczny szpitala Wojewódzkiego w Łomży znalazł się na 16 pozycji zdobywając ogólnie 201,6 pkt. To niemal 3 i pół raza mniej niż zwycięzca rankingu w tej kategrii Szpital Kliniczny nr 5 ŚAM, Katedra i Klinika Okulistyki, ale jednocześnie o 20 punktów więcej niż
Szpital Kliniczny AM, Klinika Okulistyki w Białymstoku, który uplasował się na 19 pozycji.

Specjaliści Wprost szczególnie polecają w Łomży: usunięcie zmiany na powiece oka, w tym większość drobnych zabiegów ambulatoryjnych – w tej podkategorii zajął on drugie miejsce, usunięcie soczewki oka przy zaćmie (13.), leczenie odwarstwienia siatkówki (14.) i leczenie jaskry (16.) 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę