Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Uważajmy na kieszonkowców wykorzystujących tłok na cmentarzach

1 listopada to dzień, kiedy większość z nas idzie na cmentarze. Jednak nie wszyscy wybiorą się tam z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. Policjanci ostrzegają, że najprawdopodobniej pojawią się tam także kieszonkowcy, którzy będą starali się wykorzystać tłok na cmentarzu czy w środkach komunikacji miejskiej. "Co ważne, ich wygląd może wzbudzać zaufanie, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na wszystko" - mówi rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski.

"Nie działają samotnie tylko w grupie, wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, które odwracają uwagę osoby okradanej. Dlatego apelujemy do wszystkich, żeby wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii, wartościowych dokumentów. Jeśli ktoś zdecyduje się jednak na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, zalecamy, aby nie trzymać ich w łatwo dostępnej torebce lub saszetce" - zaznacza rzecznik.

Policjanci apelują także do osób starszych, aby omijały ciemne uliczki, parki i nieoświetlone bramy. "Nieraz warto wybrać dłuższą drogę, ale bezpiecznie dotrzeć do celu. Można skorzystać z taksówki, nie warto żałować pieniędzy, gdy istnieje ryzyko, że staniemy się ofiarą przestępstwa. Bądźmy czujni i przezorni" - apeluje Andrzej Baranowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę