Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niecodzienna przeprowadzka w Łomży. Poradnia i bursa zamienią się adresami

Poradnia Pedagogiczno - Psychologiczna nr 2 z ul. Kopernika na Polną, a lokatorzy bursy nr 3 z Polnej na... Kopernika - to przeprowadzki planowane przez władze Łomży. Taka roszada może wydawać się nieco dziwna, ponieważ filia bursy na Polnej powstała zaledwie 2 lata temu w budynku po domu dziecka a ówczesny wiceprezydent miasta zajmujący się oświatą tłumaczył to potrzebą utworzenia nowych miejsc noclegowych dla uczniów spoza Łomży.

Teraz 64 mieszkające tam w ciągu roku szkolnego osoby, będą musiały zmieścić się w kilku pokojach, które zajmuje w bursie nr 1 Poradnia Pedagogiczno - Psychologiczna.

Władze miasta tłumaczą te plany zmniejszeniem kosztów - przeniesienie uczniów do bursy na ul. Kopernika, pozwoli na zlikwidowanie filii "Trójki" przy Polnej.

W pozostałej - nadal obszernej części byłego domu dziecka mogą powstać np. mieszkania rotacyjne - poinformowała rzecznik prezydenta Łomży, Anna Sobocińska. Już teraz na jakiekolwiek lokum czeka w mieście 45 rodzin.

Przyznaje jednak, że w perspektywie miasto i tak musi zaplanować budowę 2, 3 bloków komunalnych - na listach oczekujących na takie mieszkania w Łomży jest 500 osób - podania niektórych czekają w magistracie już kilkanaście lat.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę