Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Inwestujemy w autobusy

5 mln 400 tys. zł przeznacza Łomża na zakup sześciu nowych autobusów komunikacji miejskiej. MPK ogłosił przetarg. Dwa autobusy miałyby do Łomży dojechać w 2005 roku, a cztery pozostałe w 2006 roku. Gro środków na ich zakup – ponad 4 miliony złotych - pochodzi ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, a resztę – 1 mln 350 tys. ma dołożyć budżet miasta.

Zakup nowych autobusów znalazł się w projektu rozbudowa i modernizacja miejskiego systemu transportowego Łomży i okolic. W jego ramach zaplanowano zakup 6 niskopodłogowych autobusów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Wszystkie musza mieć ekologiczne silniki EURO 3, mają być wyposażone w urządzeniami informacji audiowizualnej oraz systemem monitoringu wewnętrznego. Autobusy te będą obsługiwały m.in. nowe, przedłużone oraz istniejące linie komunikacji w Łomży i na terenie gmin ościennych (Kupiski Nowe, Kupiski Stare, Mątwica, Nowogród, Morgowniki, Jankowo).
Planowana jest również modernizacja i rozbudowa systemu miejskiej komunikacji w zakresie modernizacji linii nr 9 (Jankowo-Morgowniki) oraz utworzenie nowej linii nr 6 przez nowowybudowaną ulicę Rybaki..

Dodajmy, że dziś łomżyński przewoźnik ma 50 autobusów. Zdecydowana większość z nich ma ponad 10 lat, a najstarsze są już pełnoletnie – mają po 18 lat. W 2000 roku łomżyński MPK kupił 5 nowych autobusów marki Volvo, po czym dokupił ich jeszcze w latach następnych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę