Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.onet.pl

Właściciel stacji dolewał do autogazu propan-butan

32-letni właściciel stacji autogazu w gminie Czyżew-Osada (Podlaskie) do autogazu dolewał gaz propan- butan przy pomocy specjalnie skonstruowanego urządzenia i sprzedawał go jako paliwo. Unikał w ten sposób płacenia akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci szacują, że właściciel stacji sprzedał ok. 40 tys. litrów propan-butanu zamiast gazu LPG. Zarobił na tym ok. 25 tys. zł.


Właściciel stacji został zatrzymany w nocy ze środy na czwartek na gorącym uczynku. Był w trakcie przepompowywania propanu-butanu do dystrybutorów z autogazem. Pomagało mu dwóch pracowników. Propan-butan był "tankowany" do dystrybutorów na stacji LPG przez specjalne urządzenie, które "miało silnik elektryczny, pompę wodną, do której był podłączony reduktor z wyjściem na 6 węży gumowych, co pozwalało na +tankowanie+ gazu z sześciu butli jednocześnie" - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem Sławomir Murawski.

Policjanci zainteresowali się stacją po tym, gdy zauważono, że jest na niej zużywana duża ilość butli z gazem propan-butan, co uznali za nieadekwatne do potrzeb mieszkańców tej miejscowości.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę