Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

IPN składa doniesienie o popełnieniu pprzestepstwa przez suwalczanina

IPN w Białymstoku złożył doniesienie do prokuratury na autora książki "Prawdy nie można ominąć, od zbrodni nie można uciec". Według prokuratora Dariusza Olszewskiego autor - mieszkaniec Suwałk - w swojej publikacji dopuścił się popełnienia szeregu czynów karalnych, między innymi dokonał publicznego zaprzeczenia zbrodni komunistycznej i znieważył naród polski. Zawiadomienie o przestępstwie skierowano do Prokuratury Rejonowej w Suwałkach, ponieważ IPN nie zajmuje się przestępstwami popełnionymi współcześnie, a jedynie zbrodniami między 1939 rokiem a 89.


Według prokuratora IPN Dariusza Olszewskiego, wydana w Suwałkach książka, nie zawiera wiarygodnych informacji, które Instytut mógłby wykorzystać w swoich śledztwach - szczególnie jeśli chodzi o obławę augustowską z lipca 1945 roku. Wcześniej książkę oraz zawiadomienie o przestępstwie nadesłał do IPN - u jeden z czytelników z Podlasia. Poruszony treściami tam zawartymi zawiadomił IPN o przestępstwie. Teraz sprawą zajmie się prokuratura powszechna.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę