Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Łomży w kierownictwie SLD coraz mniej

Marek Strzaliński – obecny wojewoda podlaski – ponownie zasiądzie w Radzie Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To jedyny związany z Łomżą działacz partii, który będzie w tym organie. We władzach Sojuszu, których kadencja właśnie się kończy, Łomża miała troje przedstawicieli. Do nowej ze starej Rady Krajowej SLD nie dostali się Mieczysław Czerniawski i Maria Szyszkowska.

Dobiegły końca przygotowania SLD do jej III Kongresu. W sobotę i niedzielę w Warszawie delegacji Sojuszu, których jest 973 wybierać będą nowe krajowe władze partii. Wcześniej we wszystkich województwach odbyły się przedkongresowe zjazdy sprawozdawczo-wyborcze (w województwie podlaskim Przewodniczący został Wojciech Siemionek, a Sekretarz Bartosz Wojda) I jak się okazało w tym najważniejszym organie który po raz pierwszy w historii SLD wybierano na zjazdach wojewódzkich zaszły wielkie zmiany. Przede wszystkim okrojono jej składa – teraz ma mieć do 150 osób, a poza tym w nowej Radzie nie znalazło się wielu znanych działaczy a nawet parlamentarzystów SLD. Ze starej do nowej Rady Krajowej SLD przeszedł Marek Strzaliński – który choć teraz mieszka w Białymstoku to legitymację partyjną ma wydaną w Łomży.
W pierwszej 150-tce działaczy Sojuszu (nowej Radzie Krajowej SLD) nie znaleźli się natomiast tak związani z Sojuszem ludzie jak poseł Mieczysław Czerniawski i senator Maria Szyszkowska. Oboje należą do łomżyńskich struktur partii i oboje zasiadali w starej Radzie Krajowej SLD.
Wypada dodać, że oboje parlamentarzystów zostało delegatami na III Kongres SLD i wraz z 971 innymi przedstawicielami lokalnych struktur Sojuszu będą wybierać nowego przewodniczącego i sekretarza SLD. Poza tą trójką - Strzaliński, Czerniawski, Szyszkowska - delegatem jest także pochodzący z Zambrowa Jan Netter.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę