Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Archeolodzy na pograniczu Porytego Jabłoni i Cieciork

Czas powstania grodziska na pograniczu Porytego Jabłoni i Cieciork mają pozwolić ustalić badania archeologiczne rozpoczęte dziś przez ekipę archeologów i historyków. W ubiegłym roku sposobem odkrywkowym zbadano pozostałości okolicznych osad datowanych na XI wiek. Rozpoczynane właśnie prace mają ustytuować chronologiczne względem nich grodzisko - powiedział nam Bogdan WETOSZKA - kierujący pracami archeolog z Bielska Podlaskiego: Zakres prac nie będzie zbyt duży i ze wzgledu na porę roku i dlatego, że mają one stanowić zaledwie przygotowanie do planowanych w przyszłości poważniejszych prac archeologicznych: Humor archeologom zepsuli nieproszeni goście, którzy wykorzystali roczną przerwę w ich pracach, żeby zająć się poszukiwaniem skarbów. O ich tu obecności świadczą liczne - czasem nawet głębokie - ślady po kopaniu.

Prace w terenie potrwają zaledwie kilka dni, ale późniejsza żmudna praca biurowa pozwoli na solidne przygotowanie kompleksowych prac archeologicznych w tym rejonie w nastepnych sezonach.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę