Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego podpiszą umowy z NFZ-etem na leczenie pacjentów w 2005 roku

Wszyscy lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim mają złożyć o godzinie 13. w wojewódzkich oddziałach NFZ oferty na świadczenie usług w 2005 roku, przyjmując wynegocjowane warunki - poinformował rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego. Do tego Prozumienia należą niemal wszyscy lekarze rodzinni z Łomży i regionu.

Podczas październikowych negocjacji Ministerstwa Zdrowia z przedstawicielami NFZ oraz świadczeniodawcami określono warunki i treść umów obowiązujących w całym kraju.
Ustalono wtedy m.in., że pula pieniędzy na świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej wzrośnie o 3,3 proc. Ustanowiono parytet środków - 74,5 proc. przeznaczone zostało na stawkę lekarską (wlicza się w nią m.in. koszty badań, utrzymania gabinetu, personel pielęgniarski), a pozostałe 25,5 proc. na świadczenia pielęgniarskie (czyli koszty utrzymania pielęgniarek środowiskowych, położnych oraz higienistek szkolnych). Świadczeniodawcom zagwarantowano także możliwość składania uproszczonych wniosków ofertowych.

Porozumienie Zielonogórskie, będące konfederacją pracodawców ochrony zdrowia, zrzesza ponad 10 tys. członków z 14 województw, głównie lekarzy rodzinnych i prowadzących prywatne gabinety specjalistyczne.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę