Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Mieszkańcy Grajewa żądają obwodnicy

Ponad 4300 podpisów zebrano pod petycją domagającą się budowy obwodnicy Grajewa w ciągu drogi krajowej nr 61. Jak mówi inicjator akcji Adam Mazurek z grajewskiego Stowarzyszenia Front Jedności Zmiana, przez miasto w ciągu doby przejeżdża tą drogą 10 tysięcy pojazdów, w znacznej części ciężkich tirów, które hałasują, niszczą ulice i stanowią ogromne zagrożenie. - Mieszkańcy Grajewa mają już dosyć tej sytuacji. Tym bardziej, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po 12 latach pracy plany dotyczące budowy tej obwodnicy wyrzuciła do kosza – mówi Mazurek, który dziś petycję z podpisami zawiezie do GDDKiA.

W petycji mieszkańcy Grajewa domagają się budowy obwodnicy miasta, ale nie tylko.
- Wiemy, że nie da rady tego zrobić w rok, dwa, czy trzy lata dlatego domagamy się także na odcinku od Kopernika do Piłsudskiego, w strefie nocnej – od godz. 22.00 do 6.00 – wprowadzić znaki ograniczenia prędkości do 30 km/h i  jednocześnie wybudować bramki do pomiaru prędkości – mówi Adam Mazurek.  
To właśnie nocami, mieszkańcy zwłaszcza najbliższych drodze domów, najbardziej odczuwają ruch tirów na drodze.
- W ciągu dnia te samochody same się blokują w Grajewie, więc jadą wolniej, ale nocą potrafią przejechać przez miasto z prędkością 70-80km/h powodując potworny hałas, który przekracza wszelkie dopuszczalne normy i dodatkowo niszcząc ulice i pobliskie domy – mówi. - Wiele budynków w jest popękanych od fundamentów po dach – dodaje.         
Zbiórka podpisów petycją to jedna z największych społecznych inicjatyw w historii województwa podlaskiego. Podpisy złożyło 4330 dorosłych osób, a całe miasto liczy sobie ok. 22 tys mieszkańców.
- Nasza akcja trwała tylko miesiąc. Nie chodziliśmy po domach, ale staliśmy w centrum miasta i proponowaliśmy mieszkańcom jej podpisanie. 95% osób podpisywało – mówi Mazurek i dodaje, że pod petycją są nie tylko podpisy mieszkańców Grajewa, ale także osób przejeżdżających przez miasto w tym także mieszkańców innych państw np. Litwy i Estonii.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę