Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Łomża bliżej ugody w sprawie mienia pożydowskiego

Łomża za 98 tysięcy złotych może odzyskać prawa do dwóch pożydowskich budynków, w których są obecnie mieszkania komunalne. Propozycje taką złożyła Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i zdaniem prezydenta Jerzego Brzezińskiego, który negocjował w tej sprawie, jest ona korzystna dla miasta. Owe budynki to odzyskana przez żydów na początku tego roku kamienica przy ulicy Senatorskiej i były dom przedpogrzebowy przy Wąskiej, w którym mieszkają obecnie cztery rodziny. Początkowa propozycja fundacji czyli ponad 300 tysięcy złotych tylko za budynek przy Senatorskiej była nierealna, jednak niespełna 100 tysięcy za gwarancję mieszkań komunalnych dla kilkunastu rodzin jest zdaniem prezydenta rozwiązaniem korzystnym dla budżetu Łomży.


Miasto ze swej strony zobowiązałoby się także do opieki nad cmentarzami żydowskimi w Łomży, zaś fundacja ma pomóc w zdobywaniu funduszy unijnych na ten cel. Ostateczną decyzję w sprawie tego porozumienia podejmie rada miejska - zaznaczył prezydent.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę