Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szpital bez kontraktu

Dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie udało się dojść do porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia odnośnie finansowania leczenia pacjentów w szpitalu w przyszłym roku. Tymczasem jutro mija termin do którego powinny być podpisane odpowiednie kontrakty. Dyrektor szpitala Marian Jaszewski – twierdzi, że nie udał się go w tym czasie podpisać. Brak kontraktu od stycznia o ile nie spowoduje, natychmiastowego zamknięcia szpitala – bo jak twierdzi Jaszewski „musi on leczyć ludzi”, to będzie skutkować natychmiastowym zamknięciem przyszpitalnych przychodni specjalistycznych.

Strony nie doszły do porozumienia odnośnie cen usług medycznych. W tym roku za tzw. punkt NFZ płaci łomżyńskiemu szpitalowi 9,80 zł., a w przyszłym roku chciałby zapłacić mniej bo tylko 9,65 zł. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku przyszpitalnych przychodni specjalistycznych. Propozycja NFZ-etu wynosi 7,60 zł za punkt, a dziś NFZ płaci za 8.30zł. Dyrektor podkreśla, że warunki te są nie do przyjęcia dla szpitala.
Dodaje także, że zgodnie z zapowiedziami w przyszłym roku pieniędzy na leczenie pacjentów miało być więcej niż w tym, a wychodzi na to, że będzie mniej. Zastanawiający jest także fakt, że w innych częściach kraju szpitale z FFZ-etem negocjują na centy za punkt na wysokości nawet 11 zł.

Do końca roku pozostało jeszcze trzy i pół tygodnia. Dyrektor Jaszewski podkreśla jednak, że szpital i NFZ-et mają jeszcze czas aby w końcu dojść do porozumienia. Procedura przewiduje bowiem tzw. rokowania czyli bezpośrednie rozmowy kierownictw szpitali które kontraktów nie podpisały z zarządem Funduszu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę