Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Autor „Psów” zaczął zdjęcia do filmu o pogromach Żydów w regionie łomżyńskim

Władysław Pasikowski zaczął zdjęcia do filmu "Pokłosie" o pogromach Żydów w regionie łomżyńskim i na zachodniej Białostocczyźnie latem 1941 roku. To jego pierwszy fabularny film od dekady - informuje "Rzeczpospolita". Jak pisze reżyser, wyjaśniając koncepcję filmu, pogromy to ciemna karta naszej historii, dotychczas pomijana przez kinematografię. "Pokłosie spróbuje o niej opowiedzieć. Z dala od polityki, poprzez losy zwykłych ludzi. Pokazując ich elementarną uczciwość i prawość, nikczemność i kłamstwo" - pisze Pasikowski.

Autor "Psów" napisał scenariusz po przeczytaniu "Sąsiadów" Jana Tomasza Grossa. Mówił wówczas, że zrobił to także ze wstydu, bo dopiero z tej książki dowiedział się o ważnych epizodach polskiej historii.

Zdjęcia do filmu będą realizowane na Mazowszu, potrwają do końca sierpnia. Za kamerą stanął znakomity operator Paweł Edelman, stały współpracownik Pasikowskiego, autor zdjęć do ostatnich filmów Romana Polańskiego i Andrzeja Wajdy. Scenografię projektuje laureat Oscara Allan Starski.

W "Pokłosiu" zobaczymy m.in. Macieja Stuhra, Ireneusza Czopa, Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Radziwiłowicza oraz Słowaczkę Zuzanę Fialovą.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę