Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

1% w Łomży = 889 tysięcy 842 złote

O ponad milion złotych więcej niż przed rokiem dostaną Organizacje Pożytku Publicznego dzięki rozliczającym się z ubiegłorocznych dochodów mieszkańcom województwa podlaskiego. Na ich konta trafi łącznie ponad 9,5 mln zł. Tylko ci, którzy rozliczali się w łomżyńskim Urzędzie Skarbowym przekazali na konta OPP niemal 890 tys zł. To 81 proc., kwoty którą organizacje te mogły tu zebrać.

Jak podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku największy odsetek możliwej do przekazania kwoty trafił do OPP od podatników rozliczających się w II Urzędzie Skarbowym w Białymstoku – 89,39 proc., a najmniejszy od tych rozliczających się Mońkach i Grajewie - poniżej 75 proc.
Łomża w tej klasyfikacji jest na szóstym miejscu, a z najbliższej okolicy wyprzedzili nas mieszkańcy Kolna, którzy przekazali 82,46 proc. kwoty, którą maksymalnie mogli przekazać.

Jak podaje Hancewicz zgodnie z nowymi przepisami przekazanie 1 proc. organizacjom pożytku publicznego, następuje szybciej niż w poprzednich latach. Rozpoczęło się już w maju i potrwa do końca lipca 2011 r., a np. rok temu miało to miejsce w lipcu i sierpniu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę