Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Droga Nowogórd – Kuzie wypadła z planów wojewódzkich? Czekamy na decyzje MRR – mówi wicemarszałek

Droga wojewódzka 645 to prawdopodobnie miejscami droga o najgorszej nawierzchni w regionie. Od blisko ćwierć wieku czeka na modernizację i chyba jej się szybko nie doczeka. Choć jej remont od kilku lat jest ujęty w programie Rozwój Polski Wschodniej w dalszym ciągu jest na liście rezerwowej i dopóki nie przeskoczy na listę podstawową nie ma szans na jej dofinansowanie. Szansą mogłyby być pieniądze z RPOWP zarezerwowane na lotnisko regionalnego, którego władze samorządowe teraz i tak nie wykonają. Okazuj się jednak, iż wczoraj decydując o podziale pieniędzy z lotniska akurat tej inwestycji nie uwzględniono...

- Droga między Janowem i Korycinem oraz obwodnica Księżyna – te dwie inwestycje zostaną sfinansowane ze środków pierwotnie zarezerwowanych na budowę lotniska – informowała Urszula Arter po wczorajszym posiedzeniu zarządu województwa.
Dodajmy, że jeszcze dwa tygodnie temu, zarząd województwa w swoim biuletynie dotyczącym RPOWP, tłumacząc się z przesunięcia budowy lotniska na kolejne lata, informował, że „pieniądze zarezerwowane na inwestycję w port lotniczy możemy wykorzystać m.in. na pilne projekty przebudowy dróg wojewódzkich.(...) W pierwszej kolejności środki zostaną przeznaczone na realizację ponad 34 km dróg wojewódzkich." Odcinek drogi 645 granica województwa – Nowogród był wymieniany na pierwszym miejscu. Szacunkowa wartość tej inwestycji to 110 mln zł. Dopiero później za nią były wymieniane: odcinek drogi 671 Janów – Korycin i obwodnica Księżyna, które wczoraj otrzymały dofinansowanie.

- Ta droga (Nowogórd – Kuzie – dop.red.) wczoraj nie dostała wsparcia, bo czekamy na decyzje Ministerstwa Rozwoju Regionalnego – mówi odpowiedzialny za drogi wicemarszałek Walenty Korycki. - Nie dalej jak miesiąc temu były rozmowy z ministerstwem i otrzymaliśmy deklarację, że pieniądze na realizację tej drogi, i drogi Bakałarzewo – Suwałki, będą jeszcze w tym roku z programu Rozwoju Polski Wschodniej.
Marszałek Korycki zapewnia, że gdyby MRR pieniędzy na remont tych dróg nie dało, to wówczas zostaną one wyremontowane z środków które w Regionalnym Programie Operacyjnym były zarezerwowane na lotnisko, bo wczoraj rozdzielono mniej niż połowę z nich.
- Mogę zapewnić, że droga nr 645 od Nowogrodu do granicy województwa będzie wyremontowana, bo jest ona ważna nie tylko dla tutejszych mieszkańców i mieszkańców Łomży, ale jest ważna także dla całego województwa – dodaje Korycki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę