Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Na drodze są lepsi od policjantów...

Główne zdjęcie
Zaświadczenia o ukończeniu kursów ks bp Tadeuszowi Bronakowskiemu wręczył Maciej Borysewicz, odpowiedzialny w łomżyńskim WORD za sprawy BRD

72 osoby, wskazane przez Kurie Łomżyńską, przeszły specjalne szkolenia Kierowania Ruchem Drogowym, a dziś ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji, odebrał w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży certyfikaty ukończenia kursu. - Osoby, które mają te certyfikaty są jak policjanci z drogówki. Na ich sygnały muszą reagować nie tylko uczestnicy pielgrzymki, ale także wszyscy inni uczestnicy ruchu drogowego – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża, dodając że jedną z różnic jest to, że nie mogą wystawiać mandatów.

ks. bp Tadeusz Bronakowski i Mirosław Korsan
ks. bp Tadeusz Bronakowski i Mirosław Korsan
od lewej: Mirosław Oliferuk, Maciej Boryswicz, ks bp. Tadeusz Bronakowski, Mirosław Korsan, ks Andrzej Godlewski, ks Piotr Mazurek
od lewej: Mirosław Oliferuk, Maciej Boryswicz, ks bp. Tadeusz Bronakowski, Mirosław Korsan, ks Andrzej Godlewski, ks Piotr Mazurek

- WORD Łomża jest wielkim przyjacielem lokalnej wspólnoty, jest też wielkim przyjacielem Kościoła Łomżyńskiego – mówił biskup dziękując nie tylko za bezpłatne szkolenia, ale także za wsparcie jakie od ośrodka otrzymują m.in. parafia pw. Krzyża Świętego i Szkoły Katolickie.
- Całkowity koszt kursu (20.800 złotych) został pokryty ze środków WORD w Łomży, przeznaczonych na cele związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówił Maciej Borysewicz, odpowiedzialny w łomżyńskim WORD za sprawy BRD. - Łącznie z przekazanym niedawno policji laserowym miernikiem prędkości to już blisko 50 tys zł, które WORD przeznaczył ostatnio na działania BRD. Mogę dodać, że niedługo będą kolejne tym razem na działania związane z bezpieczeństwem na drodze dzieci i młodzieży – zapowiadał Borysewicz.  
To już trzecie tego typu szkolenia jakie łomżyński WORD zorganizował dla osób zabezpieczających m.in. pielgrzymki, procesje czy kondukty pogrzebowe.
- W poprzednich latach te kursy trwały trzy dni, ale w ubiegłym roku zmieniło się stosowne rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i teraz kursy trwają 8 godzin – mówił prowadzący zajęcia Mirosław Korsan z WORD Łomża.
Z 72 osób, które przeszły w tym roku szkolenia i otrzymały certyfikaty część pójdzie w Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która już 1 sierpnia wyruszy z Łomży. Jak podkreśla ks Piotr Mazurek, kierownik Pielgrzymki, na jej prawidłowe zabezpieczenie powinno być  około 30-40 osób z takimi uprawnieniami.
- Niestety w dalszym ciągu nie możemy się takiego zabezpieczenia dopracować. Wszyscy ci ludzie zabezpieczają pielgrzymkę jako wolontariusze i czasami jest tak, że muszą wybrać pracę – aby zarobić np. na studia, albo pielgrzymkę – mówił kapłan.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę