Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wystawa zwierząt hodowlanych w Szepietowie: znamy wyniki

"Ida" Sławomiry Zielińskiej z Sikor wśród krów mlecznych i "Tory" Jana Zawadzkiego z Ciemnoszyj w kategorii jałówek - to superchampionki XVIII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie.

Województwo podlaskie jako typowo mleczarskie, słynie z hodowli bydła i to ono tu rządzi" - mówi dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Mariusz Cylwik. Na stu kilkunastu rolników, którzy przyjechali do Szepietowa ze swoimi zwierzętami, ponad połowa to hodowcy bydła mlecznego, którego zaprezentowano około 150 sztuk. Superchampionem wśród koni komisja wybrała ogiera "Aser" należącego do Grzegorza Wiszowatego z Grabowa. Championaty i wicechampionaty przyznawano też innym zwierzętom prezentowanym na wystawie - m.in bydłu mięsnych ras simental, hereford, charolaise i limousine, trzodzie chlewnej, owcom i ptakom. Poza częścią konkursową zobaczyć można także inne, rzadsze gatunki i rasy hodowane w naszym województwie. Są wśród nich zwierzęta i drób typowo ozdobny - na przykład pawie i bażanty. W Szepietowie prezentują się też inni przedsiębiorcy związani z rolnictwem. W tym roku wystawców przyjechało wyjątkowo dużo - ponad 300.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę