Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Stanowisko Rady Powiatu Łomżyńskiego z dnia 1 grudnia 2004r.

w sprawie pomijania Powiatu Łomżyńskiego wsparciem ze środków pochodzących z Kontraktu Wojewódzkiego i funduszy strukturalnych. Rada Powiatu Łomżyńskiego składa stanowczy protest przeciwko pomijaniu Powiatu Łomżyńskiego wsparciem środkami będącymi w dyspozycji Zarządu Województwa Podlaskiego w ramach Kontraktu Wojewódzkiego i Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Na ogólna liczbę dziewięciu projektów złożonych w ramach Kontraktu Wojewódzkiego wsparcia nie uzyskał żaden.

Wśród trzech projektów złożonych w ramach ZPORR, jeden z nich, bardzo ważny dla infrastruktury drogowej obejmujący dwie gminy Powiatu Łomżyńskiego, pomimo wysokiej oceny Panelu Ekspertów, nie otrzymał pozytywnej opinii Zarządu Województwa, co budzi uzasadnione podejrzenie o nieliczenie się Zarządu Województwa z opinią ekspertów. Z dwóch pozostałych, jeden ma szansę na realizację w bliżej nieokreślonym terminie. Trzeci również nie uzyskał akceptacji.

Brak czytelnych i sprawiedliwych zasad podziału środków w Województwie Podlaskim naraża jednostki samorządowe na ponoszenie zbędnych kosztów przygotowywania dokumentacji, co jest bardzo istotne przy małych dochodach własnych Powiatu, nie pozwala na rozsądną realizację Planów Rozwoju Lokalnego, jak również burzy ideę samorządności i demokracji.


Przewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego
Henryk Kłosiński

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę