Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Narysowali jak jest (powinno być) „Bezpiecznie na wsi”

Natalia Skrodzka ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie wśród uczniów klas 0-3 i Dawid Sikorski ze podstawówki w Stawiskach wśród uczniów klasy 4-6 wygrali etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi”. Celem konkursu organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest promowanie pozytywnych zachowań w środowisku pracy i życia rolników, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci wiejskich w trakcie ich zabaw i obecności w pobliżu osób wykonujących prace rolnicze.

Organizatorem etapu wojewódzkiego konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku przy udziale Kuratorium Oświaty w Białymstoku,  Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku i Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, gdzie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W sumie oceniono 2193 prace plastyczne nadesłane przez 171 szkół podstawowych z terenów wiejskich województwa podlaskiego.
Laureatami z klas 0 – III zostali:
I miejsce – Natalia Skrodzka, kl. III, Szkoła Podstawowa w Miastkowie,
II miejsce – Aleksandra Ciborowska, kl. I, Szkoła Podstawowa w Sejnach,
III miejsce – Julia Zaremba, kl. I, Zespół Szkół w Jabłonce Kościelnej.

Natomiast laureatami z klas IV – VI zostali:
I miejsce – Dawid Sikorski, kl. V, Szkoła Podstawowa w Stawiskach,
II miejsce – Patrycja Grygo, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Wiżajnach,
III miejsce – Klaudia Rudkowska, kl. VI, Zespół Szkół w Rudce.

Poza tym Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała po 10 wyróżnień w każdej kategorii wiekowej, a Zespół Szkolno–Przedszkolny w Jasionówce został wyróżniony za najaktywniejszy udział w konkursie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę