Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Strajk włoski wybrali podlascy policjanci w referendum na temat ewentualnych form protestu

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Znane są już wyniki referendum na temat ewentualnych form protestu podlaskich policjantów. To na wypadek, gdyby policyjne związki zawodowe nie dogadały się z rządem w sprawie zamrożenia płac w policji i reformy emerytalnej.

Spośród przeszło 700 ankiet wypełnionych przez funkcjonariuszy ze wszystkich jednostek policji w województwie wynika, że najbardziej popierany przez policjantów jest tzw. protest włoski, polegający na skrupulatnym wykonywaniu czynności w czasie pełnienia służby. Drugą w kolejności formą protestu, którą wybrali wypełniający ankietę policjanci, byłoby niebranie udziału w tegorocznych obchodach Święta Policji. Kolejne to protest policjantów 1 lipca - w dniu objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej. Następne to gremialne honorowe oddawanie przez policjantów krwi i wykorzystywanie dnia wolnego przysługującego z tej okazji. Na ostatnim miejscu znalazł się protest policjantów przed Urzędem Rady Ministrów. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego policyjnych związkowców Krzysztof Wierzbicki powiedział Radiu Białystok, że decyzja o ewentualnym proteście policjantów zapaść może dopiero po ostatnim spotkaniu ich związkowców z rządem, które zaplanowane jest na 8 czerwca. Najbardziej spornym punktem rozmów jest do tej pory rozdzielenie rent i emerytur. Policjant miałby zdecydować, czy wybiera jedno czy drugie. Sporna kwestią jest też sam sposób naliczania podstawy wymiaru emerytury. Rząd chce żeby była to 1/12 wynagrodzenia z ostatniego roku, a związkowcy, żeby było to wynagrodzenie z ostatniego miesiąca służby.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę