Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Nagrody starosty wysokomazowieckiego w dziedzinie kultury przyznane

Jan Kryński i Kazimierz Uszyński zostali tegorocznymi laureatami nagród starosty wysokomazowieckiego w dziedzinie upowszewchniania kultury. W drugiej edycji konkursu zarząd powiatu, stanowiący jednocześnie kapitułę nagrody postanowił uhonorowac ludzi, którzy zrobili najwięcej dla zachowania śladów przeszłości.

Jan Kryński to regionalista-autor monografii Wysokiego Mazowieckiego oraz kilku z miejskich placówek oswiatowych. W swoim dorobku ma także biografie najsłynniejszych mieszkańców regionu. Był pomysłodawcą i inicjatorem obchodów 500-lecia miasta i reaktywowwnia Towarzystwa jego Przyjaciół, którego został też pierwszym prezesem. Kazimierz Uszyński to współtwórca i wieloletni dyrektor ciechanowieckiego Muzeum Rolnictwa im.Krzysztofa Kluka i prezes Towarzystwa Miłośników Ciechanowca. Zgromadził i ocalił wiele dóbr kultury materialnej, ale jest też pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich "Ligawki". W tym roku "Ligawki" w międzynarodowej obsadzie odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę już po raz czternasty.


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę