Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Łomża: będzie więcej pielęgniarek, niekoniecznie w regionie

Ponad sto pielęgniarek i pielęgniarzy po studiach licencjackich i ponad trzydziestka po magisterskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zasiliło szeregi białej służby w Dniu Pielęgniarki (12.05).

31 studentek i 4 studentów drugiego roku otrzymało w tym dniu czepki - symbol pierwszego stopnia wtajemniczenia w arkana tego zawodu. Jednak zarówno absolwenci, studenci, jak i ich nauczyciele zgodnie twierdzą, że mają niewielkie szanse na znalezienie pracy w okolicach Łomży, a nawet w województwie podlaskim, gdzie funkcjonują cztery szkoły o takim profilu. Większe możliwości rozpoczęcia pracy stwarzają placówki służby zdrowia w województwie mazowieckim, a największe - kraje Europy Zachodniej. Dlatego tez część absolwentów od razu zwraca się z prośbą do władz uczelni o odpis dyplomu w języku angielskim - informuje dr Beata Kowalewska z łomżyńskiej "państwówki", zaś przewodnicząca Okręgowej rady Pielęgniarek i Położnych Urszula Szostak dodaje, że z racji pełnionej funkcji wydaje rocznie, wykształconym i doświadczonym już koleżankom, po kilkadziesiąt zaświadczeń umożliwiających im pracę poza granicami kraju.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę