Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Barbara Kudrycka 1 na liście kandydatów PO do Sejmu w województwie podlaskim. (Borysewicz 5)

Minister nauki Barbara Kudrycka ma otwierać listę kandydatów PO do Sejmu w województwie podlaskim. Drugie miejsce ma dostać poseł Robert Tyszkiewicz, a trzecie szef PO na Podlasiu, poseł Damian Raczkowski - to rekomendacje przyjęte w poniedziałek przez zarząd podlaskiej PO.

Kandydatem PO w wyborach do Senatu ( w okregu Białytsok) ma być natomiast - jednomyślnie poparty przez zarząd - wojewoda podlaski, 35-letni Maciej Żywno. Poinformował o tym w poniedziałek wieczorem (9.05) Damian Raczkowski.

Według Raczkowskiego, za tydzień nad tymi propozycjami będzie debatować Rada Regionu PO, która będzie miała decydujący głos w sprawie kształtu list w regionie. Jej decyzje będą mogły jednak jeszcze zmienić władze krajowe partii.

Raczkowski poinformował, że według przyjętych rekomendacji na czwartym miejscu na liście ma być poseł Leszek Cieślik, na piątym samorządowiec z Łomży - Maciej Borysewicz, poseł Józef Klim ma być na miejscu siódmym. Jak dodał Damian Raczkowski, na liście nie znalazł się natomiast w ogóle obecny poseł, Jacek Żalek.

Maciej Borysewicz był w grupie działaczy PO, która domagała się zwołania nadzwyczajnego zjazdu podlaskiej PO w sprawie ustalania list wyborczych. Ostatecznie do tego zjazdu nie doszło. Po konsultacjach z władzami krajowymi ustalono jednak, że na kształt list w regionie będą miały wpływ wszystkie struktury PO w regionie, a nie tylko przewodniczący, który wcześniej ogłosił swoje wstępne propozycje list.

Raczkowski powiedział, że w głosowaniu zarządu nie przeszła lista w kształcie, który proponował. Jak dodał, proponował, by po minister Kudryckiej, na drugim miejscu znalazło się jego nazwisko, a nazwisko Roberta Tyszkiewicza - na miejscu trzecim, na miejscu czwartym - posła Józefa Klima, na piątym - radnej sejmiku Darii Sapińskiej, na szóstym - posła Leszka Cieślika, na siódmym Macieja Głaza z Łomży, na ósmym - Cezarego Cieślukowskiego z Suwałk. Poseł Żalek miałby startować z ostatniego miejsca.

Raczkowski zapowiedział, że będzie jeszcze przedstawiał Radzie Regionu swoje propozycje, bo jego zdaniem taka lista byłaby "silniejsza". Tę rekomendowaną przez zarząd uważa za "słabszą".

W Podlaskiej PO od dłuższego czasu trwa wewnętrzny konflikt pomiędzy frakcją Damiana Raczkowskiego, a frakcją poprzedniego przewodniczącego Platformy w regionie, Roberta Tyszkiewicza.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę