Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Profesor Kulesza rozstrzygał o losie lekarza z Kolna

Lekarze prowadzący przed 1 września prywatna praktykę lekarską nie prowadzili działalności gospodarczej- stwierdził prof.Michał Kulesza. O interpretację tych przepisów do prawnika będą cego współautorem reformy samorządowej zwróciłi się radni powiatu kolneńskiego. Sprawa konkretnie dotyczy ich kolegi - lekarza, którego mandat wygasł, zdaniem wojewody, ponieważ prowadził on praktyke w należącym do powiatu budynku. Zdaniem profesora Kuleszy, dopóki zapis taki nie znalazł się w ustawie samorządowej, nie była to jednak działalność gospodarcza i jako taka nie powinna powodować wygaśniecia mandatu radnego.


Opinia ta jednak obecnie nie jest wiążąca dla sądu adminisytacyjnego orzekającego w tej sprawie, bowiem Michał Kulesza prowadzi obecnie prywatną kancelarię prawniczą. Tam właśnie zwróciła sie o wykładnię przepisów rada powiatu kolneńskiego. Opinia profesora kosztowała samorząd 2, 5 tys. zł.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę