Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Wielkanocny

Ta z pozoru zwyczajna roślina może wybuchnąć oszałamiającymi kwiatami tylko na parę dni. Jak dobrze mieć czujną żonę lub innego domowego strażnika zieleni, którzy nie przegapią tego momentu. Miło sprawić im radość uwieczniając ten cud życia na pamiątkowej fotografii. Można wpaść od razu w szaleństwo eksperymentów formalnych, ale warto zacząć od solidnego rzemiosła: dokumentalnej fotografii pokazującej także charakterystyczne otoczenie, np. tu - bezlistne drzewa za oknem balkonowym. Lampa błyskowa to ostateczność, bo spłaszcza i ujawnia nadmiar szczegółów przeszkadzających w odbiorze tematu. Najlepiej gdy trafimy na ostre, poranne słońce - naturalne oświetlenie, jak na tej fotografii. Pozostanie tylko znalezienie punktów widzenia, aby na ciemniejszym tle lepiej pokazać kwiaty a z dynamicznych linii otoczenia utworzyć oprawę. Takie epifity - mieszańce różnych rodzajów nadające się do hodowli w naszych mieszkaniach, są ponoć mniej wymagające a piękniejsze od form dzikich. Trudno to sprawdzić, bo należałoby jechać do Ameryki Środkowej - ich ojczyzny. Roślina kwitnie w okresie Świąt Wielkanocnych i stąd przyjęła się ich nazwa: „Kaktus wielkanocny.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę