Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wystawa fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2010

Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na otwarcie wystawy „BZ WBK Press Foto 2010”, Wernisaż wystawy w dniu 28. 04.2011 roku o godzinie 17 w budynku muzeum przy ul. Dwornej 22c w Łomży.

BZ WBK Press Foto to konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita". Na ostatnią, już szóstą edycję konkursu, aż 368 autorów przesłało do oceny niemal 7 000 zdjęć, które walczyły o tytuł prasowego Zdjęcia Roku. Nadesłane prace oceniało jury składające się z fotoedytorów związanych z największymi polskimi tytułami. W jego skład weszli: Wojciech Druszcz – przewodniczący, Waldemar Kompała z „Rzeczpospolitej”, Wojciech Rzążewski z "Faktu", Wojciech Franus z „National Geographic” oraz Maciej Kosycarz z „Kosycarz Foto Press KFP”, co może świadczyć o poziomie konkursu. Nagrodę w kategorii Portret otrzymali krakowscy reporterzy – Aleksander Bochenek z agencji Babek Images oraz Adam Golec z krakowskiej redakcji Gazety Wyborczej. Rozdanie nagród odbyło się 17 czerwca w Galerii Zachęta w Warszawie. Wszystkie nagrodzone zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże i fotokasty są dostępne na stronie konkursu – www.bzwbkpressfoto.pl

Wystawa pokonkursowa obejmuje 33 plansze pokazujące zwycięskie prace. Ekspozycja jest prezentowana w najznamienitszych ośrodkach kulturalnych (m.in. Galeria Zachęta, Zamek Książąt Pomorskich) i akademickich (m.in. Politechnika Gdańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), w całym kraju, spotykając się we wszystkich goszczących ją lokalizacjach z dużym zainteresowaniem. Prezentowane prace są doskonałą okazją do poznania i próby zrozumienia fotografii prasowej na najwyższym poziomie, zdjęć które potrafią powiedzieć  więcej, niż niejednokrotnie setki słów.

Grzegorz Gwizdon
so, 30 kwietnia 2011 10:49
Data ostatniej edycji: pt, 13 maja 2011 13:02:11

 


facebook m.jpg

Chetnik logo jpg www niebieskie bez tła 500 piks.jpg

Muzeum czynne:
wtorek, czwartek, piątek
w godz.: 9.00-16.00
środa w godz.: 9.00-17.00
sobota, niedziela, święto
w godz.: 10.00-16.00
poniedziałek-nieczynne

18-400 Łomża
ul. Dworna 22c
tel./fax. (086) 216 64 87, 216 28 16

Bilet wstępu do muzeum:

wystawy czasowe:
normalny - 8 zł
ulgowy - 5 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora
- 2 zł

wystawy stałe:

Historia miasta
normalny - 4 zł
ulgowy - 3 zł
Lampy naftowe
normalny - 4 zł
ulgowy - 3 zł
Rzeźba i bursztyn kurpiowski
normalny - 4 zł
ulgowy - 3 zł
KDR i KS
- Bilet wstępu
na jedną wystawę stałą - 2 zł
Bilet wstępu
na wszystkie wystawy
(czasowe i stałe) – 14 zł
Bilet wstępu
do muzeum
(inne wydarzenia)
- 8 zł

Wstęp nieodpłatny
na wystawy
stałe
- czwartek

Bilet wstępu
okolicznościowy
feryjny – 100 zł

Bilet wstępu
okolicznościowy
feryjny
weekendowy
(sobota/niedziela)– 20 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę