Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pozostałe wiadomości

BIP
Muzeum Północno-Mazowieckie sponsorowane jest przez Przedsiębiorstwo Ochrony "Purzeczko"
Łomża, ul. Nowa 3A

Dział historyczny

Dział gromadzi obiekty różnego rodzaju: dokumenty archiwalne, ikonografię (zdjęcia i pocztówki), mapy, prasę, dokumenty tożsamości, militaria, przedmioty codziennego użytku, urządzenia techniczne. Najstarszym zabytkiem jest dokument z XVI w. wystawiony poborcy podatkowemu dla ziemi wiskiej i łomżyńskiej. Do interesujących obiektów należy zaliczyć mapę Polski z 1772 roku oraz pochodząca z XIX w. cztery tłoki pieczętne: magistratu Miasta Łomży, Kasy Ekonomicznej, Stowarzyszenia Rzemieślników Łomżyńskich i fabrykanta kapeluszy Berka Zacharowica Drozdowicza. Dla historii Łomży i okolic bezcenne są dawne pocztówki, zwłaszcza z widokami budynków i fragmentów miasta, których już nie ma. Fotografie mieszkańców ilustrują przekrój społeczny i ówczesną modę. Wiele eksponatów związanych jest ze szkolnictwem i oświatą (świadectwa szkolne, podręczniki, dzienniczki uczniowskie, pisma urzędowe władz oświatowych).

Autor zdjęć: Bolesław Deptuła

 
Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

18-400 Łomża
ul. Dworna 22
tel./fax. (086) 2166487, 2162816

 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę