wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@
BIP
Muzeum Północno-Mazowieckie sponsorowane jest przez Przedsiębiorstwo Ochrony "Purzeczko"
Łomża, ul. Nowa 3A

Dział edukacji i promocji

Foto: Dział edukacji i promocji
Grzegorz Gwizdon cz, 09 września 2004 15:30

Specjalizuje się w upowszechnianiu i popularyzacji wiedzy na temat działalności muzeum, współuczestniczy w organizowaniu wystaw czasowych oraz przygotowaniu i dystrybucji wydawnictw informacyjnych, zajmuje się obsługą zwiedzających i gromadzeniem materiałów dokumentacyjnych. Jedną z najbardziej popularnych form pracy oświatowej są lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży z zakresu etnografii, archeologii, historii oraz cieszące się wyjątkowym powodzeniem doroczne Spotkania Mikołajkowe dla najmłodszych widzów.


Powroty do przeszłości

Foto: Powroty do przeszłości
Grzegorz Gwizdon pon, 25 kwietnia 2005 15:57

Cykl lekcji-warsztatów muzealnych, których mottem jest „Chcąc wiedzieć, dokąd zmierzamy, musimy najpierw poznać naszą drogę, zobaczyć, skąd przychodzimy.” (archeolog P. Bahn). Cykl przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Każdorazowe spotkanie składa się z dwóch części. W pierwszej archeolog opowiada o życiu w dawnych wiekach, prezentuje oryginalne zabytki pochodzące z wykopalisk, w części drugiej, praktycznej (temat wybiera nauczyciel), młodzież ma możliwość m.in. samodzielnego wykonywania ozdób wzorowanych na zabytkach archeologicznych, poznania pradziejowych technik tkackich czy garncarskich. Czas trwania zajęć - godzina lekcyjna.

Mikołajkowa oferta Muzeum

Foto: Mikołajkowa oferta Muzeum
Grzegorz Gwizdon pt, 12 grudnia 2014 13:52

Zgodnie z wieloletnią tradycją Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży ( ul. Dworna 22 C) zaprasza w dniach 1 – 12 grudnia 2014 roku na „SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE”. Zaproszenie kierujemy do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Wizyta w Muzeum odbywa się w zorganizowanych grupach z opiekunem, po wcześniejszym zgłoszeniu (Dział Edukacji i Promocji, tel. 86 216 28 16).

« · 1 · »
 
Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży

18-400 Łomża
ul. Dworna 22
tel./fax. (086) 2166487, 2162816

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0